No niin. Eduskuntavaalit on käyty ja tulos ei yllättänyt – ainakaan sellaisia ihmisiä, jotka elävät reaaliajassa ja -maailmassa.
Osa vihervasemmistosta on ollut tikahtua kiukkuunsa ja tässä samassa yhteydessä näiden ihmisten käsitys suvaitsevaisuudesta ja toisten mielipiteiden ymmärtämisestä on valottunut puheista todellisuuteen – ja jopa tekoihin.
Kun vaalitulos kiukuttaa niin paljon, että vastapuolelta ollaan valmiita viemään äänioikeus ja järjestetään demokratianvastaisia ulkoparlamentaarisia mielenosoituksia eduskuntatalon eteen, on syytä kysyä, onko tällainen toiminta sitä mitä vihervasemmisto aidosti ajaa takaa?
Palaamme asiaan…
27.04.2011 at 3:41 pm
No minut voiton suuruus yllätti. Hieno homma!
Järjettömästä möläkästä ja kiljunnasta päätellen viesti meni perille – ilman vaseliinia !
“Suvaitsevaisten” naamarit todellakin putosivat paljastaen Suomessa huolestuttavan yleisen demokratiavastaisuuden.
Ulkomaita myöden käydystä valtavasta propagandakampanjasta huolimatta meistä Halla-aholaisista ei edelleenkään saada tehtyä natseja.
Minusta on selvää, että “suvaitsevaisto” ei oikein ottanut tosissaan viime kunnallisvaaleissa annettua viestiä, vaan he aikoivat jatkaa asioiden (päin persettä) hoitoa kuten aina ennenkin. Ehkä pienillä kosmeettisilla ehostuksilla ryyditettynä.
Suosittelenkin seuraavia toimia:
- Mustan listan kerääminen pahimmista mokuttajista, suviksista ja femanuljaskoista, että heidät tunnistetaan, eivätkä he pääse vaikuttamaan asioihin “itsensä uudelleen keksineinä maahanmuuttokriittisinä”.
- Suvisten “ajatusten” kerääminen yhteen arkistoon (wikiquotes?), josta voidaan tulevaisuudessa penkoa heidän aivopierujaan, kuten konsanaan on Halla-ahon sanomisia tongittu.
Viimeisenä mutta mielestäni tärkeimpänä:
- Boikottien organisointi esim. Homma-foorumin avulla. Rahoillaan äänestäminen on erittäin tehokas keino vaikuttaa – jos yritys X on rahoittanut vaikkapa pakkoruotsittajia, voimme parhaassa tapauksessa siirtää heidän liikevaihdostaan useita prosentteja kilpailijoiden taskuihin. Siinähän ruotsittavat!
Toivottavasti kaikki nyt rauhoittuvat ja tajuavat, että muutos on tulossa – ei miekkareiden, mustamaalaamis- ja pelottelukampanjoinnin, valehtelun, oikeusjuttujen, vaan demokratian kautta!
27.04.2011 at 9:23 pm
Kyllä vaalitulos kiukuttaa joitain, paljon vähemmälle huomiolle on jäänyt joissakin kunnissa oleva surkea äänestysprosentti.
Tiedoissa puutteita? Ei ole asuntoja asunnottomille. Asunnottomia jotain 10 000?
Niinköhän mahdumme.
Kaikki me mahdumme Suomeen
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011042713617889_uu.shtml