Kirjoittelin omiani kaikessa rauhassa ja vaimo oli – näemmä – jättänyt YLE:n TV1:n päälle.
Yht´äkkiä säpsähdin kun televiisorista alkoi kuulua Kari Peitsamon – falskisti ja korvia riipien – esittämä laulu liityin SKP:hen! . Jäin katsomaan ja kas – mitä näinkään – pätkän ehtaa itseään.
YLE ei edes yritä peitellä tarkoitusperiään ja lähettää – minun veroluontoisilla rahoillani kustannettuna – ehtaa kommunistista propagandaa – eli paskaa.
TV:n termistöä lainaten – eikä tässä vielä kaikki…
Olin tippua lattialle nojatuolistani, kun näin kuka toimii tämän ohjelman juontajana – kaikkien ikäisteni helsinkiläisten tuntema Jari ”Myller” Halonen – tai siis nykyään Jerry ”Rakkauden lähettiläs” Halloween.
Kaikista mahdottomista YLE-yhtälöistä mahdottomin on toteutunut.
Yle tekee perinteiseen Repo-radion tyyliin – ainakin korvat – punaiseksi saavia kommunistiohjelmia Jari Halosen ohjauksessa ja käsikirjoituksella.
Siis sen Halosen, joka tunnettiin nuoruudessaan natsi-Myllerinä
Siis sen Halosen, jonka suurin hupi oli pieksää muita ihmisiä – etenkin vasemmistolaisia punkkareita.
Siis sen Halosen, joka oli silloin – ja on vieläkin patologinen juutalaisvihaaja.
Tai ehkä niinkin, että
Siis sen Halosen, joka heitti yleisön päälle ihmisen paskaa Oulun kaupunginteatterissa.
Siis sen Halosen, joka esitti itseään – eli psykopaattia – Vares-elokuvassa.
Siis sen halosen, kuka möykkää muslimien kanssa Israelin suurlähetystön edessä.
Ehkä hyvä niin.
No miksi?
Siksi, että Halonen on ehkä kaikkien aikojen paras mannekiini suvaitsevaisuudelle, kommunismille, anarkismille ja monikulttuurisuudelle tässä maassa. Puhumattakaan nykyisestä Yleisradiosta ja siihen syydettyjen lupamaksujen tarpeelllisuudesta…
Juurikin siksi.
(Tai vaikka ihan pelkästään huumorin tai sananvapauden vuoksi…)
Lähde: YLE
12.02.2009 at 9:01 am
YLE ei edes yritä peitellä tarkoitusperiään ja lähettää – minun veroluontoisilla rahoillani kustannettuna – ehtaa kommunistista propagandaa – eli paskaa.
Ei TV-lupamaksua ole pakko maksaa.
12.02.2009 at 12:34 pm
Panu H:
Yksi nimimerkki, selkeyttä viesteihin ja blogin sääntöjenmukaista kommentointia – niin sana on vapaa.
12.02.2009 at 1:04 pm
Mitä muuta voi paskanheittäjältä odottaa? Ei ihme, että Ylekin on hänet ominut 😀
No onneksi koko kanavaa ei ole pakko katsoa.
13.02.2009 at 12:34 pm
Satuinpa itsekin katselemaan samaa lantaa, ihme kyllä verenpaineeni pysyi aisoissa. Itse asiassa minua hymyilytti: käytössä on YLE:n rajattomat resurssit mutta lopputuloksena on elähtänyt wannabe-rokkistara, radikaali sivuosanäyttelijä ja kaksinkertainen kommarien presidenttiehdokas analysoimassa elämää. Näistä ensinmainittu laukoo näennäisfilosofisia ajatuksia mutta silmissä häilyy hävinneen miehen särkynyt katse. Toinen taas kaihostelee menneitä radikalismin aikoja ja kolmas, realisti, puhuu kommunismin tavoitteista imperfektissä. Noh, ainakin kaikki vieraat saivat puhua – toisin kuin eräässä toisessa ”keskustelu”-ohjelmassa.
13.02.2009 at 9:13 pm
Onneksi on netti keksitty. Täältähän löytyy mitä vaan, silloin kun haluaa.
14.02.2009 at 12:57 am
Katsokaa te vain MTV3-kanavan ja muiden Alma Median omistamien tiedotuskanavien änkyräoikeistolaista propagandaa.
15.02.2009 at 10:11 am
Mtv3:n omistaa Bonnier. Alma Medialla ei kaiketi ole yhtään tv-kanavaa. Olikin vähän hassua, kun monet boikotoivat väärää yritystä Lapin kansan tapauksen yhteydessä.
Kuinkahan voisin boikotoida Yleä sen omistajien kautta, jos haluaisin? Ehkä voisin antaa vähemmän rahaa köyhille, jotka joutuisivat sitten jättämään televisiomaksun maksamatta, koska heillä ei olisi siihen varaa. Yle saisi minut siis koventamaan arvojani. Nerokasta!
29.03.2009 at 9:45 pm
Tuota Jerry Halloween shouta käsikirjoittaa Halosen ja Antti Majalan kanssa perussuomalaisten Mertsi Lanki(50 vuotias johtamisvalmentaja * turvallisuusalalla eri tehtävissä 17 v * yrittäjä ja yrittelijäisyyden puolestapuhuja)
Mahtaakohan olla piilokomu??
http://mertsilanki.blogit.uusisuomi.fi/