Vihreää intelligentsiaa edustava Jukka Relander osoitti pidäkkeetöntä ja suoraa vihaa kirjoituksessaan. Veronmaksajien masokistisesti rahoittaman YLE:n ja (tavallisesta elämästä ja ihmisten arkiongelmista ymmärtämättömän miljonäärin pyörittämän) US:n julkaisema kirjoitus piti sisällään seuraavanlaisen varsin suorasukaisen totalitarismia ja vihaa edustavan katkelman:
Mutta aika outoa on se, että peräti 51 prosenttia perussuomalaisten kannattajista vastasi siihen kyllä.
Toivottavasti kyse on vain asenteesta. Toistaiseksi nuo vastaukset kertovat lähinnä sen, että 51 prosenttia perussuomalaisten kannattajista ei oikein sovellu elämään modernissa yhteiskunnassa. Muu jää nähtäväksi.
Mikä on sitten Reladerin lupailema nähtäväksi jäävä ratkaisu tähän hänen maailmankatsomustaan noin pahasti järkyttävään väärinajatteluun?
Onko se uudelleenkoulutus- vai tuhoamisleirien perustaminen ja perussuomalaisten äänestäjien niihin kerääminen? Vai onko Relanderilla kenties joku uusi ja luovempi tapa päästä eroon kiusallisista toisinajattelijoista?
Niin tai näin – tuollaisella ajatusmaailmalla ei kannata alkaa arvostelemaan toisia kanssakansalaisia suvaitsevaisuuden puutteesta.
Tässä sitten odotellaan hengitystä pidätellen Vihreät De Grönan puoluejohdon irtisanoutumista moisesta totalitaristisesta ja epädemokraattisesta vihapuheesta…
Lähde: US
KK
15.11.2011 at 5:53 pm
Jukkis onkin ollut hiljaa jo jonkin aikaa, ovatko jotkin vaalit lähestymässä?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Jukka_Relander :
Relander oli Vihreiden ehdokkaana Helsingissä eduskuntavaaleissa 2007. Hän sai 4 403 ääntä ja jäi 219 äänen erolla varasijalle. Huhtikuussa 2009 vihreät asettivat hänet ehdolle kesän eurovaaleihin, mutta hän ei tullut valituksi: Relander sai 5317 ääntä ja jäi 233 eurovaaliehdokkaan tuloslistassa sijalle 60. Relander on Vihreän miesliikkeen puheenjohtaja. Vuoden 2011 eduskuntavaaleissa Relander sai 3 578 ääntä ja jäi Helsingissä sijalle 38 eikä tullut valituksi.
Mutta, ei hätää, Wikipedia:
Jukka Relander valittiin kesäkuussa 2009 Suomen kirjastoseuran puheenjohtajaksi vuosiksi 2010–2011.
16.11.2011 at 9:30 am
Ylimielinen, kohta viiskybänen jatko-opiskelija.. Täysin turha äijä..
16.11.2011 at 9:53 am
Palkkaakohan ne sinne keskitysleirille sitten tuon P,Höglundin vartijaksi ja ammuskeleen niskalaukauksia (ts.korvalaukauksia) kun se ainaki kovasti sitä haikaili tuossa keväällä, tosin olluna hiljempää siitä nyt 😛